x

The Sandbox Nedir?

                                                                              

2012 mobil oyununun adı "The Sandbox" çünkü kullanıcılara, genellikle "sanal alan modu" olarak bilinen kendi doğrusal olmayan oyunlarını yaratmaları için araçlar sağlıyor. Oyuncu "İlahi çırağı" rolünü üstlenir ve su, toprak, yıldırım, lav, kum, cam gibi kaynakları ve insanlar, vahşi yaşam ve mekanik mekanizmalar gibi daha birçok karmaşık unsuru keşfederek kendi evrenlerini yaratmaya başlar.

Oyuncular, çamur yapmak için su ve kir kullanmak gibi görevlerle ve pil yapmak veya elektrik devresi kurmak gibi zorluklarla karşılaşırlar. Oyuncular, oluşturdukları dünyaları kaydedebilir ve ayrıca bunları genel bir galeriye yükleyebilir.

Mülkiyet, oyunun Voxel tarzı blok zinciri versiyonu için kullanmak üzere Ağustos 2018'de Animoca Brands tarafından satın alındı. Bu, kullanıcıların oyun içi yapımlarından para kazanmasını kolaylaştıracak. Kullanıcılar, Snoop Dogg, Richie Hawtin, Deadmau5 ve The Smurfs dahil olmak üzere araziye sahip promosyon ortaklarıyla sanal arazi parselleri satın alabilir. Mayıs 2019'da Animoca, bu projenin geliştirilmesi için 2,5 milyon dolarlık fon sağladı.

Q3/2019'da Square Enix, B Cryptos ve True Global Ventures, The Sandbox'a 2,01 milyon dolar nakit ve kripto para yatırımı yaptı. Kasım 2021'de SoftBank, The Sandbox'a 93 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Kasım 2021'de Adrian Cheng, The Sandbox metaverse'inde sanal arazi inşa edeceğini duyurdu.

 

The Sandbox Metaverse'in alfası 29 Kasım 2021'de piyasaya sürüldü.